Јувентус се засилува со Чаби Алонсо?!

Екипата на Јувентус сака да се засили со играчот на Реал Мадрид, Чаби Алонсо.Се чини дека италијанскиот калчолигаш е сериозен во намерата да сериозно се засили во средниот ред, иако на располагање има квалитетни играчи во тој ред.
Последните информации околу евентуалните засилувања за Јувентус говорат дека овој тим би можел наскоро да испрати официјална понуда за ангажман на искусниот Чаби Алонсо.
Алонсо има уште една година од договорот со екипата на Реал Мадрид, па можно е негово заминување од кралскиот клуб уште ова лето.Се чини дека италијанскиот калчолигаш е сериозен во намерата да сериозно се засили во средниот ред, иако на располагањ

Пронајдете не на следниве мрежи: