Кај скопската обиколница пронајден машки труп

Loading...

Маж со прострелна рана во главата бил пронајден вчера на обиколницата кај надвозникот за Раштански пат. Полицијата денеска информира дека во 17 часот и 15 минути во Скопје, на надвозникот до автомобил, со пиштол до него бил пронајден машки леш.
Било утврдено дека се работи за 42-годишниот З.Џ. од Скопје.
Телото ќе биде предадено на обдукција која ќе ги даде одговорите на сите околности поврзани со настанот.Полицијата денеска информира дека во 17 часот и 15 минути во Скопје, на надвозникот до автомобил, со пиштол до него бил пронајден машки леш.

loading...