Кака се враќа онаму каде што припаѓа

Рикардо Кака се враќа во Милан.Договорот бил постигнат вчера меѓу претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез и потпретседателот на Милан, Адријано Галијани.
Договорено е Кака да се врати во Милан како слободен играч, со тоа што Милан со фудбалерот ќе треба да ја договори платата што ќе ја добива во овој тим.
Бразилецот во дресот на Милан ги имаше своите најдобри фудбалски денови, во период од шест сезони, тој одигра 193 натпревари, притоа постигнувајќи 70 погодоци.
31-годишниот Кака сега ќе има убава можност да се наврати на старите добри денови кога газеше во дресот на италијанскиот калчолигаш а воедно и да ги повтори успеси.Договорот бил постигнат вчера меѓу претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез и потпретседателот на Милан, Адријан

Пронајдете не на следниве мрежи: