КАКОВ „МАЧОР“: Вака изгледа денес бившиот на Цеца!

Loading...

И понатаму изгледа топ! По смртта на својот сопруг, фолк ѕвездата Светлана Ражнатовиќ не сакала да зборува многу за својот љубовен живот а на медиумите и на домашната јавност единствено им го има претставено манекенот Владимир Цветковиќ Цветле.Цеца и Цвеле уживале во својата романса шест месеци но по некое време се разделиле.
Пет години подоцна тие двајца повеќе не се во контакт, а Цвеле по работата како манекен се посветил на медицината односно на работа со трансплантација на коса.
Освен работата тој и понатаму  се грижи за својот изглед, па редовно тренира и води сметка за својата исхрана.

Неговото хоби е да патува по светот, а следната дестинација му е САД. Постои можност и да ги посети и Хаваите и Алјаска.
На деловен план се обидува да се рашири на странскиот пазар. Со оглед на тоа дека и претходната работа му била поврзана со странство, ќе ги искористи своите контакти и ќе направи добар бизнис план.Цеца и Цвеле уживале во својата романса шест месеци но по некое време се разделиле.
Пет години подоцна тие двајца повеќе не се во контакт,

loading...
Loading...