Каква би била состојбата на Шумахер по будењето од кома?

Loading...

Михаел Шумахер е сеуште во кома.Лекарите стравуваат дека Германецот би можел да остане во вегетативна состојба по будењето од кома. Сепак, неговото семејство инсистира на тоа дека Шумахер е голем борец и дека нема да се откаже од оваа борба.
Исто така семејството им се заблагодари на сите фанови ширум светот на поддршката која многу им значи во овие тешки моменти.
Состојбата „будна кома“, во која Шумахер би можел да се најде откако лекарите би го разбудиле од вештачки предизвиканата кома, би значела дека Германецот не би можел да зборува, да се движи, дури ни самостојно да јаде.
Ваквите шпекулации се појавија по информациите дека Шумахер има тешки повреди на мозокот, а пренесуваат британските медиуми.
Шансите за опоравување од таква состојба би биле далеку под 50 проценти. Неговата состојба според најновите информации е стабилна, меѓутоа експертите се сомневаат во неговото опоравување со оглед на тоа дека се наоѓа во вештачка кома повеќе од две недели.Лекарите стравуваат дека Германецот би можел да остане во вегетативна состојба по будењето од кома. Сепак, неговото семејство инсистира на тоа дека

loading...
Loading...