Каква музика слушаш – таков си во кревет

Loading...

Веќе одамна е познато дека музиката која ја слушаме влијае на нашиот карактер, расположение и начин на живот. Но новите истражувања покажуваат дека музиката делува и на нашиот преформанс во спалната соба. Пронајдете се во овие музички жанрови и откријте каква улога имаат тие во вашиот сексуален живот.
Народна музикаОваа музка е резервирана за оние кои се мазохисти. Сакаат груб секс во кој ќе се почуствуваат доминирано. Мажите кои се фанови на овој тим музика сакаат кога нивната сперма ќе заврши на дел од женското тело кое не е предвиден за тоа, а жените пак сакаат постари мажи.
Класична музикаДобар дел од луѓето кои ја слушаат оваа музика ретко или воопшто немаат секс. За нив се важни емоциите, карактерот и интелектуалната поврзаност.
РегеФановите на Боб Марли и реге музиката најчесто сакаат интересен секс, но се мрзеливи и помалку флегнатични во креветот. Тие уживаат во сексот на духовит начин.
ЏезЉубителите на џез музиката се прогласени за најдобри љубовници од сите. Страствени се во креветот и имаат доста добра имагинација и фантазија.
Техно и хаусЗнаат да уживаат во сексот, но преферираат секс под дејство барем на алкохол. Тешко се опуштаат околу новите партнери.
Квалитетен рокЉубителите на Дорси или Стоунси секогаш ќе ве изненадат во креветот. Сексот со нив може да трае со саати и ретко кога е досаден.
 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Веќе одамна е познато дека музиката која ја слушаме влијае на нашиот карактер, расположение и начин на живот. Но новит

loading...