Какво време не` очекува утре и за викендов?

Loading...

За време на викендов ќе има повеќе сончеви периоди и умерен, а во сабота засилен северен ветер.Утре пак, не` очекува умерено облачно време со повремени сончеви периоди, ветровито и топло време. Попладне во северозападните, западните и југозападните предели нестабилно време со поинтензивни врнежи од дожд. Утринските температури од 0 до 9 степени, додека пак максималните дневни ќе достигнат до 4 односно до 14 степени.
Во сабота посвежо утро со утрински температури од -2 до 7 степени, а во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и свежо време со максимални температури кои ќе достигнат до 2 односно до 12 степени.
Трендот на опаѓање на утринските температури ќе продолжи и во недела кога ќе се спуштат од -3 до 5 степени и во понеделник кога ќе се движат во интервал од -5 до 3 степени. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и потопло време со пораст на дневните температури кои во недела ќе се движат од 4 до 14 степени, а во понеделник од 6 до 16 степени.Утре пак, не` очекува умерено облачно време со повремени сончеви периоди, ветровито и топло време. Попладне во северозападните, западните и југозап

loading...