Какво време не очекува за викендот?

Loading...

Дожд на пониските и снег на повисоките делови од земјава, како и пад на температурата за осум до девет степени.Ова го најавуваат метеоролозите за утрешниот ден.
Во текот на утрешниот ден нашето подрачје ќе биде под влијание на влажен и постуден бран кој ќе предизвика врнежи од дожд, а на повисоките планини во северозападните делови од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во северозападните делови (15л/м2). Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец, а во текот на денот ќе го смени правецот во северен. Дневната температура ќе опадне и ќе се движи во интервал од 8 до 14 степени. Во Скопје утре ќе биде облачно и посвежо, со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе достигне до 8 степени.
Во недела времето ќе биде променливо облачно, а од понеделник дневните температури ќе бидат во пораст. Ова го најавуваат метеоролозите за утрешниот ден.
Во текот на утрешниот ден нашето подрачје ќе биде под влијание на влажен и постуден бран

loading...