Каменуван автобус на ЈСП кај Бит Пазар

Loading...

Каменуван автобус на ЈСП кај Бит Пазар Вчера по полноќ во Единица за информации и команда Скопје било пријавено дека на булевар „Крсте Мисирков“, пред поликлиника Бит Пазар, од страна на околу 10 непознати лица со тврд предмет било оштетено стакло од автобус на Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП), кој сообраќал на линија број 50.
По оштетувањето не биле пријавени повредени лица.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.Вчера по полноќ во Единица за информации и команда Скопје било пријавено дека на булевар „Крсте Мисирков“, пред поликлиника Бит Пазар,

loading...