Касерес „интересен“ и за Манчестер јунајтед

Алекс Фергусон е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведе играчот на Јувентус, Касерес.
Уругваецот е на листата на желби на повеќе европски клубови, но се чини дека најзаинтересирани и најзагреани да го доведат во своите редови се англиските премиерлигаши Арсенал, а еве сега и Манчестер Јунајтед.
Тренерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, изјави дека играч од профилот на Касерес би му бил од голема корист, бидејќи може да одговори на повеќе барања во играта, способен е да игра на повеќе позиции во одбраната.
Касерес игра во дефанзивната линија, на позицијата стопер, но се чини дека нема никакви проблеми кога го ротираат и на местото десен/лев бек.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Алекс Фергусон е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведе играчот на Јувентус, Касерес.

Пронајдете не на следниве мрежи: