Касиљас ја засилува Барселона?!

Зошто да не, фудбалот нуди и непредвидливи трансфери.Имено, популарната тв емисија „Тика-Така“ откри дека е можно екипата на Барселона да се засили со чуварот на мрежата на кралскиот клуб, голманот на најлутиот ривал на каталонскиот тим, Икер Касиљас, кој не се наоѓа во прв план во екипата на Реал Мадрид.
Интересно е тоа што на интернет анкетата која се спроведе за навивачите на Барселона, дури 87% од оние што гласале изразиле желба да го видат Касиљас на голот на својот омилен тим.
Се чини дека ситуацијата со Касиљас е подеднакво иста со периодот на Мурињо на клупата на Реал Мадрид, овој пат и новиот тренер на кралскиот клуб, Карло Анчелоти, го става во втор план, а Касиљас на последниот меч со Бетис протестираше со незагревање пред дуелот.Имено, популарната тв емисија „Тика-Така“ откри дека е можно екипата на Барселона да се засили со чуварот

Пронајдете не на следниве мрежи: