Касиљас: Мурињо, ТИ БЛАГОДАРАМ!!!

Голманот на екипата на Реал Мадрид, Икер Касиљас, сепак не сака да зборува за тоа што беше во немилост кај поранешниот тренер на кралскиот клуб, Жозе Мурињо.„Гледам во иднината, ние во Реал сме благодарни за сето тоа што Мурињо го направи за клубот, но одиме понатаму, сега е ново време, нов тренер, нема да ги споредам Анчелоти и Мурињо бидејќи јас дури сега започнав да тренирам со Анчелоти но знам дека е тренер-победник“ изјави Касиљас.
Новинарите заинтересирани за мислењето на Касиљас во однос на Герет Бејл, за кого целата јавност е заинтересирана, бидејќи можно е велшанецот да стане нов играч на кралскиот клуб.
„Велшанецот е одличен играч, маестрален, нема тука никакви дилеми, дефинитивно е еден од тројцата или четворица најдобри фудбалери во Европа, за таквите секогаш местото е во Реал Мадрид“ изјави Касиљас.„Гледам во иднината, ние во Реал сме благодарни за сето тоа што Мурињо го направи за клубот, но одиме понатаму,

Пронајдете не на следниве мрежи: