Кавани: Балотели, дојди во Наполи

Едисон Кавани го повика Марио Балотели да му се придружи во тимот на Наполи и вети дека ќе остане во клубот уште долго време.
По некои информации кои ги пренесоа одредени медиуми, Кавани би требало да тргне во спротивен правец, да се пресели во Манчестер Сити, но наместо тоа се надева дека контроверзниот Марио Балотели ќе му се придружи на наего во Наполи.
„Никој нема право да суди негативно во однос на Балотели, сите ние грешиме“ вели Кавани.
„Ја секако би сакал да играм со него во тимот. Тој е вистински шампион и тоа веќе го докажа. Тој е италијански шампион кој ги прави луѓето среќни“ изјави напаѓачот на екипата на Наполи.
Кавани вети дека ќе остане во Наполи, и покрај големиот интерес од големи европски гиганти и неговата откупна клаузула која изнесува 63 милиони евра.Едисон Кавани го повика Марио Балотели да му се придружи во тимот на Наполи и вети дека ќе остане во клубот уште долго време.
По некои инфо

Пронајдете не на следниве мрежи: