Кажете им ЗБОГУМ на стомачните масти само со 2 лажици од оваа смеса!

Loading...

Овој рецепт им помогна на многу жени да ја намалат половината во краток временски период.Овој пијалок го отстранува вишокот вода од организмот и ги гори мастите.
Ренот е многу корисен и го стимулира варењето. Тој го прочистува организмот, го забрзува метаболизмот, ги отстранува масните наслаги, го стимулира создавањето и развојот на корисните бактерии во цревата. Богат е со витамин Ц, Б1, Б6, Б2, калиум, железо, калциум, магнезиум, фосфор.
Потребни состојки:
125 грама рен
3 лимони 
3 лажици мед
Начин на приготвување:
Ставете го ренот во блендер и добро изблендирајте. Без да ги лупите лимоните, исечете ги на парчиња. Отстранете ги семките и додадете ги во блендерот. Измешајте ги состојките додека добиете хомогена смеса. Додадете 3 лажици мед и мешајте повторно.
Употреба:
Смесата се става во тегла и се чува во фрижидер. Конзумирајте по 1 лажица двапати дневно во период од три недели. Ќе бидете изненадени од резултатите.Овој пијалок го отстранува вишокот вода од организмот и ги гори мастите.
Ренот е многу корисен и го стимулира варењето. Тој го прочист

loading...