Ќе одговара за убиство: Кривична пријава против кумановката која си го фрли новороденчето

Loading...

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.М. (19) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство на дете при породување“.Пријавената во мај годинава откако добила породилни болки, се затворила во купатилото каде родила живо женско дете кое потоа го ставила во корпа за отпадоци и го фрлила позади семејната куќа.
Од страна на полициски службеници бил извршен увид на местото на настанот, а од извршениот претрес било пронајдено мртвото новороденче.Пријавената во мај годинава откако добила породилни болки, се затворила во купатилото каде родила живо женско дете кое потоа го ставила во корпа за

loading...