Ќе се изненадите од тоа кои се’ се најдоа на листава: Ова се најлудите бракови на познатите!

Loading...

Познато е дека бракот е света работа, но во Холивуд тоа правило почесто не важи. Разводите се секојдневица во градот на гревот, но не и за овие луѓе. Актерите и пејачите од оваа листа успејаа да ги поминат сите неволји и да останат во брак со своите сакани.1. Џери Стилер и Ана Mera – 59 години
Тие двајца беа меѓу најпопуларните комичари во 60-тите години на минатиот век . Освен тоа што добро функционираа на деловенплан, тие беа одлични и во нивниот приватен живот. Тие двајца неодамна прославија неверојатни 60 години брак.

2. Семјуел Л. Џексон и Ла Танја Ричардсон – 34 години
Актерот ја сретна својата љубов за време на студирањето, а во 1980 година  влегоа во брак. По 34 години брак, тие се уште се среќни, и актерот одличната смисла за хумор го наведе како потпора за нивниот брак.

 

3. Боно и Али Хевсон – 31 година
Тие се запознале  во Ирска , кога пејачот имал 16 , а таа 15 години. Се венчале во 1982 година и се уште се во среќен брак.

4. Кит Ричардс и Пети Хансен – 30 години
Пејачот ја запознал манекенката во 1979 година. Додека се уште  се бореше со дрогата. Тие се венчаа во 1983 година,а  Кит раскажа дека Пети го спасила од смртта.

 

5. Дензел Вашингтон и Паулета – 30 години
– Правам се што жена ми ми кажува , и молчам кога ништо не ме прашува- тоа е мотот на Дензел за добар и среќен брак.  Тие двајца се запознале во 1977 година, а се венчаа во 1983 година.

6. Том Хенкс и Рита Вилсон – 26 години
Актерката и двократниот оскаровец се венчаа во 1988 година. Хенкс во една прилика рече дека тој и неговата сопруга се расправаат само околу тоа кој кого сака повеќе.

 

7. Мајкл Џеј Фокс и Трејси Полан – 25 години
– Се уште се сакаме и додека можеме да се насмееме еден со друг, сè ќе биде во ред – рече Фокс во едно интервју. Тие се венчаа во 1988 година, а заедно имаат четири деца.

8. Џон Траволта и Кели Престон – 22 години
Џорџ Клуни и Чарли Шин во една прилика  се обидоа да го освојат срцето на Кели Престон , но во тоа ги  победи Џон Траволта , кој се ожени со неа во 1991 година.

9. Ворен Бити и Анет Бенинг – 22 години
Познатиот плејбој на своето време, се ожени во 1992 година за Анет Бенинг ,а  како тајна на успехот за нивниот брак , ја наведува сличноста меѓу нив.1. Џери Стилер и Ана Mera – 59 години
Тие двајца беа меѓу најпопуларните комичари во 60-тите години на минатиот век . Осве

loading...
Loading...