Ким Јонг Ун има здравствени проблеми

Севернокорејскиот водач тежи речиси 130 килограми, кои се последица од уживањето во храната и пијалаците. Неговата дебелина извршила огромен притисок на неговите стапала и нозе.Ким сè уште е во болница каде што го чува стража. Обезбедувањето е поставено околу одделението на болницата во Пјонгјанг во која лежи тој, пренесе Вашингтон пост.
Се верува дека Ким ги скршил зглобовите за време на напорните турнеи по воените бази и фабрики, на кои носел чевли со „кубански потпетици“ за да биде повисок.
Инаку, Ким уште за време на студирањето во Швајцарија се вљубил во тамошното сирење, па и покрај западните санкции, увезува огромни количества од својот омилен прехранбен продукт.Ким сè уште е во болница каде што го чува стража. Обезбедувањето е поставено околу одделението на болницата во Пјонгјанг во која лежи тој, п

Пронајдете не на следниве мрежи: