Ким Јонг-Ун подготвува несекојдневно изненадување за Меси и светот!

Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-Ун, им даде неверојатна задача на фудбалските стручњаци од оваа земја. Имено, тој им наредил на фудбалските работници да создадат фудбалери кои ќе бидат најдобри на сите времиња.Наводно, Ким накратко им рекол дека тие играчи треба да бидат подобри од Лионел Меси.
Неговиот план е најпрво Северна Кореја да доминира во Азија, па потоа во светот, а се разбира дека овој план е покрај тоа да се направат играчи подобри од Меси, да се оформи репрезентација која ќе освојува светски првенства.
Моментално Северна Кореја е 126-та на ФИФА ранг-листата, но овој податок не е достапен за тамошните жители, а тие мислат дека е на првото место, бидејќи такви информации добиваат од медиумите кои се под контрола на Ким.Наводно, Ким накратко им рекол дека тие играчи треба да бидат подобри од Лионел Меси.
Неговиот план е најпрво Северна Кореја да доминира во

Пронајдете не на следниве мрежи: