Ким Кардашијан ја симна Бијонсе од тронот на Инстаграм и тоа благодарение на оваа ситница!

Loading...

Ким Кардашијан успеа да ја симне Бијонсе од првото место по бројот на следбеници на Инстаграм. Разликата помеѓу Ким и Бијонсе е околу 70 илјади следбеници.Пред само два дена Ким Кардашијан имаше 42 милиони следбеници, но ситуацијата се промени за многу кратко време.
Една од причините за брзиот раст на следбеници веројатно се повеќе зачинети слики кои Ким ги објави на социјалната мрежа.

Атрактивната Кардашијан стана „кралица“ на Инстаграм со 44 милиони слебеници. Со тоа ја собори популарната пејачка Биконси од првото место и разликата помеѓу нив изнесува 70 илјади следбеници.
Покрај тоа, меѓу топ 10-те профили на Инстаграм со најмногу следбеници се наоѓаат и профилите од нејзините сестри – Клои, Кендал и Кајли. 

Еве го и целосниот список на најпопуларните ѕвезди на социјалната мрежа до овој момент:
1. Ким Кардашијан – 44 005 604
2. Бијонсе – 43 935 648
3. Тејлор Свифт – 43 533 226
4. Селена Гомез – 41 843 095
5. Аријана Гранде – 41 696 873
6. Џастин Бибер – 36 994 254
7. Кендал Џенер – 35 388 483
8. Кајли Џенер – 33 703 166
9. Ники Минаж – 32 278 123
10. Клои Кардашијан – 30 522 261Пред само два дена Ким Кардашијан имаше 42 милиони следбеници, но ситуацијата се промени за многу кратко време.
Една од причините за брзиот

loading...
Loading...