Кире Лазаров дебитираше за Барса со пет погодоци

Македонскиот ракометен интернационалец, Кире Лазаров, на своето деби за екипата на Барселона постигна пет погодоци.Кире Лазаров во дресот на Барселона дебитираше на полуфиналниот натпревар од Купот на Каталонија против нисколигашот Бартилс.
Екипата на Барселона го „демолираше“ нисколигашот со високи 50-23, а нашиот интернационалец постигна пет погодоци на овој меч.
За одбележување исто така е тоа дека французинот Никола Карабатиќ постигна шест погодоци на овој меч.
Фото: mundodeportivoКире Лазаров во дресот на Барселона дебитираше на полуфиналниот натпревар од Купот на Каталонија против нисколигашот Б

Пронајдете не на следниве мрежи: