Кире Лазаров прв стрелец на Барселона во ЛШ

Македонскиот ракометар вистински предводник на шпанскиот ракометен гигант.Шпанскиот ракометен гигант, екипата на Барселона, со 15 бода по 8 одиграни кола во групата „Ц“ се наоѓа на првото место на табелата, без никаква опасност кон челната позиција.
Лазаров со 48 гола е прв стрелец на Барселона по одиграните 8 кола од групната фаза од Лигата на Шампионите. Нашиот интернационалец го дели шестото место на листата на стрелците заедно со српскиот интернационалец Илиќ Момир од екипата на унгарски Веспрем.
Повеќе на sport365.mkШпанскиот ракометен гигант, екипата на Барселона, со 15 бода по 8 одиграни кола во групата „Ц“ се наоѓа на

Пронајдете не на следниве мрежи: