Кире Лазаров со освои својот 38. трофеј

РК Барселона по 18-ти успеа да го освои Кралскиот Куп на Шпанија, со совладувањето на екипата Гранолес со резултат 42:32.Кире Лазаров постигна шест погодоци. Со освоениот национален Куп на Шпанија, бројот на трофеите на Лазаров порасна на 38.
Македонскиот ас ги освои трофеите со пет различни екипи: Пелистер, Бадез 1862 Загреб, Фотекс, Сиудад, Реал (Атлетико Мадрид) и Барселона.
 Кире Лазаров постигна шест погодоци. Со освоениот национален Куп на Шпанија, бројот на трофеите на Лазаров порасна на 38.
Македонскиот ас г

Пронајдете не на следниве мрежи: