Кире Лазаров: Знаевме што не очекува во Скопје

„Сакам да им честитам на играчите на Металург, мислам дека одиграа одличен натправар, тактички беа добро подготвени , едноставно имаа ден. Ние дојдовме да победиме но тоа не се случи.“ – истакна на прес конференцијата по натпреварот Кире Лазаров. „Сакам да им честитам на играчите на Металург, мислам дека одиграа одличен натправар тактички беа добро подготвени , едноставно имаа ден. Ние дојдовме да победиме но тоа не се случи. Сепак нашата цел ја остваривме , завршуваме како први во групата , една битка изгубивме , од оваа битка ќе научиме добра лекција. Треба да се биде искрен и да се честита на подобриот, ова добро ќе ни дојде за во осмина финалето, четвртфиналето и во фајнал форот да бидеме попретпазливи, како што реков доколку дојдеме до крај“ порача на прес конференцијата по мечот Металург – Барселона и големата победа на екипата од Автокоманда.

„Знаевме , јас особено знаев добро што не очекува, каква  бавна и умна игра не очекува во Скопје , тоа и се оствари не фати нервоза. Постојано бркавме резултат, тоа е тешко против екипа кој што знае што сака. Не сме разочарани ќе бидеме уште помотивирани за да дојдеме до целта“ изјави капитенот на Македонската репрезентација Кирил Лазаров.„Сакам да им честитам на играчите на Металург, мислам дека одиграа одличен натправар тактички беа добро подготвени , едноставно имаа ден. Ние

Пронајдете не на следниве мрежи: