Кличко се уште најдобар боксер

Кличко ги одбрани сите титули на светски првак во бокс кои ги држи во сите верзии, како ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО.Кличко на синоќешниот турнир го нокаутира предизвикувачот Алекс Лепаи, со што ја освои 20тата светска титула во бокс. Ова е воедно и негова 62 победа во кариератана професионален боксер.
Кличко на синоќешниот турнир го нокаутира предизвикувачот Алекс Лепаи, со што ја освои 20тата светска титула во бокс. Ова е воедно и негова 62 побе

Пронајдете не на следниве мрежи: