Кликовац и Лекиќ „децидни“: Мора подобро во одбраната!

ЖРК Вардар СЦБТ на 2-ри март му гостува на дански Митјиланд во рамките од четвртото коло од главната фаза од Лигата на Шампионите.Андреа Лекиќ, најдобриот поединец во македонскиот женски ракометен шампион вели дека ова ќе биде тешко гостување, дополнува дека екипата на ЖРК Вардар СЦБТ мора максимално да се посвети во одбраната доколку сака позитивен резултат од овој натпревар.
Повеќе на:sport365.mkАндреа Лекиќ, најдобриот поединец во македонскиот женски ракометен шампион вели дека ова ќе биде тешко гостување, дополнува дека екипата на ЖРК Вар

Пронајдете не на следниве мрежи: