Кога мажите викаат дека жената е лоша во кревет, еве на што точно мислат

Сексот е нешто што нема да биде добро само од себе. Добрата вест е дека најголемиот проблем кај лошиот секс е всушност ниската сомодоверба. Ако се пронајдете во некој од следниве проблеми ќе знаете што да направите.1. Несигурност поради изгледот Дозволете му да го сака вашето тело.
Ако не сакате да биде детално информиран за секоја ваша мана престанете да се жалите за големиот стомај или целолитот на задникот, зошто тој сам нема да ги примети.

2. Опседнати сте со вашите мани
Жената која е сосема задоволна со своето тело не е од оваа планета, но вашиот проблем е тоа што сте опседнати со вашите мани.Работете на вашата самодоверба, а во меѓувреме имајте секс со пригушено светло, секси долна облека во која се чуствувате неодоливо.
3. Му ја скратувате блискоста
Инстимноста, физичката и психичката е многу важен дел од секоја врска. Ако му ја скратувате интимноста, само за да повремено го почастите со сензуални допири, тогаш не очекувајте ни добар секс. Блискоста е клучната работа во врската.
4. Не ви е до секс одговорот е едноставен, потребна ви е повеќе возбуда.
Кога жената е возбудена, таа воопшто не размислува за ситниците како што се целолитот и останатите глупости. Таа е потполно опуштена и ужива во сексот. Добра вежба е превезот преку очи и концентрацијата на другите сетила.
5. Имате негативно влијание
За да ја подобрите личната слика за вашиот изглед, би требало да почнете да поминувате повеќе време со пријателите кои не зборуваат само за своето тело. Излезете во град, одете во кино, спортувајте, танцувајте. Правете работи поради кои ќе се чуствувате подобро во вашето тело
6. Од сексот правите оружје
Ако му го скратувате сексот ако не бил добар или не ви го дал тоа што сте го барале, тогаш од сексот правите оружје, а со тоа целото искуство станува „ефтино“.
7. Не се трудите
Тоа што сте во врска со години и што сега се чуствувате доволно сигурно, па пред партнерот можете да се појавите без грам шминка и во тренерки е супер. Сепак, понекогаш би требало да се потрудите да се средите. Немојте да заборавите како сте изгледале кога сте почнале да се забавувате.

8. Имате секс само кога сте возбудени
Ако секогаш чекате да дојде вистинскоо расположение за да имате секс, можеби нема да го дочекате. Понекогаш мора работите да ги земете во свои раце. Прочитајте еротски роман, фантазирајте или вежбајте.1. Несигурност поради изгледот Дозволете му да го сака вашето тело.
Ако не сакате да биде детално информиран за секоја ваша мана престанете

Пронајдете не на следниве мрежи: