Кој е најдобриот начин за започнување на денот?

Loading...

Освежете ја вашата кожа, забрзајте го метаболизмот и смирете го стомакот со едноставен рецепт за најздравиот шејк кој може да го испиете веднаш по будењето.Освежете ја вашата кожа, забрзајте го метаболизмот и смирете го стомакот со едноставен рецепт за најздравиот шејк кој може да го испиете веднаш по будењето.
Нутриционистката Меган Телпнер во својата нова книга УнДиет пишува како да си го земете своето здравје во ваши раце.Во овој прирачник има многу едноставни рецепти а најмногу од нив не содржат глутен.
Еден од многуте е и овој шејк кој е најдобар начин да си го започенете денот.Ќе ве разбуди, наполни со енергија и ќе ве направи цел ден да се чувствувате сјајно.
Потребно ви е :
1 краставица
Пола чаша вода
5 стебла целер
1 морков
3 филџани спанаќ или некое друго зеленило
Малку ѓумбир
Пола филџан першун
Пола јаболко
Четвртина лимон
Ако користите соковник едноставно исечете го зеленчукот и ставете го во соковникот без вода.
Ако користите блендер прво ставете ја краставицата, водата и целерот и добро измиксајте а потоа додадете ги другите состојки.Процедете го сокот и испијте го веднаш.
Уживајте во денот!Освежете ја вашата кожа, забрзајте го метаболизмот и смирете го стомакот со едноставен рецепт за најздравиот шејк кој може да го испиете веднаш по

loading...
Loading...