Кој е тој Тотенхем, Џиџи Бекали и од затвор диригира и кажува „НЕ“!!!

Џиџи Бекали, сопственикот на романска Стеауа од затвор го стопираше трансферот на Кирикеш во Тотенхем.Нека не ве залажува воведот, тоа е навистина така, барем така пренесуваат романските медиуми, по изјавата на Михаи Стоика, менаџерот на Стеауа, кој изјави дека Бекали стапил во контакт со челниците на клубот и забранил продажба на Кирикеш, бидејќи според него, ова не е погоден момент, се чека натпреварот со Динамо Тбилиси во рамките од третото квалификациско коло од Лигата на Шампионите, па потоа и плеј-оф, се разбира, доколку се стигне до таа рунда, а дури потоа треба романскиот шампион да се избори за пласман во групната фаза од Лигата на Шампионите, па тоа било доволен мотив за Бекали да го стопира трансферот.
„Кој е Тотенхем? Јас сум Бекали, немојте да правите никакви трансфери, јас не сум ничиј роб, имаме важен натпревар, тие ќе мораат да почекаат“ кажал Бекали.Нека не ве залажува воведот, тоа е навистина така, барем така пренесуваат романските медиуми, по изјавата на Михаи Сто

Пронајдете не на следниве мрежи: