Кој има најдобри облини на сите времиња?

Иако модерните ѕвезди немаат проблем со покажување на своето тело, холивудската легенда Мерлин Монро е избрана за жена со најубави облини на сите времиња.
Мерилинка, за која гласаа четири од десет испитаници ги остави зад себе Кели Брук, Кристина Хендрикс и Ким Кардашијан. Па така актерката, која почина пред 50 години, ги победи ѕвездите на денешницата.
Резултатите од истражувањето, каде учествуваа повеќе од две илјади мажи и жени од Велика Британија, покажа дека шест од десет мажи сакаат жени со облини.
За мажите најатрактивен е задникот, потоа деколтето, а на третото место е половината. Жените сепак, веруваат дека струкот е на прво место.
Она што е најинтересно е дека истражувањето е спроведено со цел да се промовира новиот Пежо RCZ Спортско Купе.
“Студијата покажува дека луѓето претпочитаат облини. Како на жените, така и на автомобилите “, изјави дизајнерот на овој модел, Борис Реинмолер -” Мерлинка имаше се: стил и сексапил дури и за следната генерација – совршена комбинација “.Иако модерните ѕвезди немаат проблем со покажување на своето тело, холивудската легенда Мерлин Монро е избрана за жена

Loading...