Кој ќе и биде противник на Македонија во сабота?

Македонија ќе игра против третопласираниот од групата Б.Со оглед на тоа што Шпанија го обезбеди првото место со триумфот над Исланд, наш противник во сабота тоа може да бидат Исланд, Унгарија или Норвешка во првиот дуел в сабота во втората фаза на ЕП во Данска.
Моментално на втората позиција во групата се Исланѓаните, кои имаат три бода. Трети се Унгарците со еден бод, кој во овој момент игра против селекцијата на Норвешка, која е без бодови. Сепак, доколку Норвежаните победат ќе се најдат на третото место во групата, а Унгарија ќе извиси.
За Македонија е подобро Унгарците да се пласираат понатаму, со оглед на тоа што тие ремизираа со Исланд, па и Исланд и Унгарија би пренеле по еден бод во следната фаза, односно би биле под Македонија која ќе биде веднаш зад Данска и Шпанија, кои имаат по четири. Со оглед на тоа што Шпанија го обезбеди првото место со триумфот над Исланд, наш противник во сабота тоа може да бидат

Пронајдете не на следниве мрежи: