Кој ќе пее на свадбата на Ноле?

Loading...

Кој ќе пее на свадбата на Ноле?Еден до најдобрите тенисери на светот, српскиот тениски ас Новак Гоќовиќ и неговата свршеница Јелена Ристиќ би требало да се венчаат во јули оваа година на Свети Стефан или во Монте Карло.
Покрај најблиското семејство на свадбената веселба ќе присустуваат и колегите на Ноле од тениските терени, но и бројни припадници на светскиот џет-сет.Шакира редовно ги гледа мечевите на Новак на УС опен и е негов голем фан. Тие се запознале на еден прием во Њујорк и потоа се сретнале уште на неколку хуманитарни настани. Шакира е воодушевена од неговиот шарм и духовитост. Со тек на време станаа пријатели,така што Новак и Јелена одлучиле да ја покант на нивната свадба.
Освен Шакира, на венчавакта на Ноле и Јелена се очекува, меѓу останатите, да присуствуваат и Роберт де Ниро, Марија Шарапова и Енди Мареј.Еден до најдобрите тенисери на светот, српскиот тениски ас Новак Гоќовиќ и неговата свршеница Јелена Ристиќ би требало да се венчаат во јули оваа г

loading...
Loading...