Која песна ќе ја пее вечерва Даниел на X-Фактор?!

Loading...

Вечерашната тема на Х-фактор е „денс“ музиката, а нашиот Даниел Кајмакоски ќе настапи седми по ред.Тој пред своите обожаватели ќе ја испее песната „Wake me up“ од Avicii.
Тамара Милановиќ ќе ја пее „Umbrella“ од Ријана, а Маид повторно ќе пее песна од Здравко Чолиќ.
Симпатичните „Доктори“ ќе изведат песна од Џорџ Мајкл, но во свој препознатлив стил.
„4U“ подготвуваат кореографија и одличен стајлинг за „When love takes over“ од Кели Роланд.Тој пред своите обожаватели ќе ја испее песната „Wake me up“ од Avicii.
Тамара Милановиќ ќе ја пее „Umbrella“ од Ри

loading...
Loading...