Комплетирана е првата половина од четврт-финалната фаза во Л.Ш. сите резултати

Завршија сите четири средби од првата половина на четврт-финалната фаза на Велукс ЕХФ Лигата на шампионите
 Завршија сите четири средби од првата половина на четврт-финалната фаза на Велукс ЕХФ Лигата на шампионите.
Резултати:
19 април, 18.30 часот – Металург – Кил – 21:31 (9:14)
19 април, 16.30 часот – Пари Сен Жермен – Веспрем – 26:28 (14:12)
 
20 април, 19.15 часот – Р.Н.Ловен – Барселона – 38:31 (22:14)
21 април, 19.00 часот – Фленсбург – Вардар – 24:22 (13:14)
извор:металург.мкЗавршија сите четири средби од првата половина на четврт-финалната фаза на Велукс ЕХФ Лигата на шампионите.
Резултати:
19 април, 18

Пронајдете не на следниве мрежи: