Конечно се познати паровите за четвртфиналните натпревари на СП 2014

Вчерашните натпревари беа последните мечеви од осминафиналето.Погледнете го распоредот на натпреварите:
Франција-Гермнанија (4 јули,18 часот)
Бразил-Колумбија (4 јули, 22 часот)
Аргентина-Белгија (5 јули, 18 часот)
Холандија-Костарика (5 јули, 22 часот).Погледнете го распоредот на натпреварите:
Франција-Гермнанија (4 јули,18 часот)
Бразил-Колумбија (4 јули, 22 часот

Пронајдете не на следниве мрежи: