Конте: Ја пишуваме историјата!!!

Тренерот на екипата на Јувентус не го крие расположението по освојувањето на Супер Купот на Италија.Екипата на Јувентус со убедливи 4-0 славеше во Супер Купот на Италија против екипата на Лацио.
Тренерот на екипата на Јувентус, Антонио Конте, вели дека тимот на Јувентус ја пишува историјата благодарение на фантастичните играчи со кои располага.
„Продолжуваме да ја пишуваме историјата. Овие играчи покажаа одлична партија така да потполно заслужено го освоивме Супер Купот на Италија“ изјави тренерот на Јувентус по натпреварот со Лацио.
Конте надополни дека „сеуште се тешки нозете на фудбалерите на Јувентус по напорните подготовки“.Екипата на Јувентус со убедливи 4-0 славеше во Супер Купот на Италија против екипата на Лацио.

Пронајдете не на следниве мрежи: