Конте: Како да се сопре Меси? Со пиштол…

Антонио Конте истакна дека навива за Милан кој ќе има многу тешка задача во натпреварот со Барселона, низ шега им предложи решение како да го сопрат Лионел Меси.
„Како да се сопре Меси? Со пиштол…“ се пошегува Антонио Конте, тренерот на Јувентус.
Тој призна дека ќе навива за италијанскиот тим.
„Се надевам дека Милан ќе продолжи понатаму, во Европа секогаш навивам за нашите, за италијанските клубови“ истакна тренерот на Јувентус.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Антонио Конте истакна дека навива за Милан кој ќе има многу тешка задача во натпреварот со Барселона, низ шега им пред

Пронајдете не на следниве мрежи: