Конте му возврати на Гвардиола: Гледај си ја својата работа

Антонио Конте му возврати на тренерот на Баерн Минхен, Пеп Гвардиола, кој изјави дека Јувентус е опасен тим бидејќи тимот е финансиски многу моќен.Антонио Конте, тренерот на екипата на Јувентус му возврати на Пеп Гвардиола, тренерот на Баерн Минхен изјави дека Јувентус е опасен бидејќи располага со многу големи финансиски средства, па од Конте доби прашање, дали сеуште игра за Бреша…
„Изјави дека сме опасни бидејќи имаме многу пари? Тој изгледа сеуште игра за Бреша, тие времиња со големи трансфери во „Серија А“ поминаа. Нека си се гледа себе си, нека си го гледа својот тим“ изјави тренерот на Јувентус, Антонио Конте.Антонио Конте, тренерот на екипата на Јувентус му возврати на Пеп Гвардиола, тренерот на Баерн Минхен изјави дека Јуве

Пронајдете не на следниве мрежи: