КОШМАР ОД ТАТКО: Американски војник ја силувал својата ќерка па ја задавил со кабел

Војник од Тенесија е уапсен откако било потврдено дека ја силувал својата деветомесечна ќерка, која потоа ја задавил, пренесува Дејли Мејл.Полицијата соопштила дека Кристофер Паул Конвеј(22) е уапсен во средата утрото и дека е обвинет за тепко убиство и силување дете. Во соопштението стои дека бебето било замотано со кабел околу вратот а потоа било задавено.Полицијата соопштила дека убиството било пријавено во вторникот околу 7:19 утрото.
Девојчето , кое има сестра близначка било однесено во болница, каде е прогласена за мртва 40 минути покасно.Власта кажува дека истрагата за смртта довела до апсење на Кристофер, кој сега се наоѓа во затвор и му е одредена кауција од 100.000 долари. Според неговиот Фејсбук профил, тој има потекло од Алабама и и служи на американската војска.  Кристофер и неговата сопруга Емили биле во брак помалку од три години. Во февруари оваа година добиле две ќерки близначки. 
Потпаролот на полицијата Џим Кнол кажува дека сеуште не е потврден мотивот за ова злосторство.Полицијата соопштила дека Кристофер Паул Конвеј(22) е уапсен во средата утрото и дека е обвинет за тепко убиство и силување дете. Во соопштени

Пронајдете не на следниве мрежи: