Кристиано Роналдо го постигна 21-виот погодок од слободен удар за Реал Мадрид

Португалскиот интернационалец од редовите на кралскиот клуб, забележа јубилеј во однос на неговите успешни слободни удари кон противничките погодоци носејќи го дресот на Реал Мадрид.
Кристиано Роналдо го постигна 21-виот погодок од слободен удар во дресот на Реал Мадрид.

Се започна во 2009-тата година, на мечот со швајцарски Цирих во рамките од Лигата на Шампионите.

Последниот погодок од слободен удар го забележа токму против Бурнемаут на пријателскиот меч што Реал Мадрид го доби со убедливи 0-6.

Фото/Извор: www.realmadrid.comПортугалскиот интернационалец од редовите на кралскиот клуб, забележа јубилеј во однос на неговите успешни слободни уд

Пронајдете не на следниве мрежи: