Кристиано Роналдо ќе донира крв за жртвите од големата железничка несреќа

Португалскиот интернационалец од редовите на кралскиот клуб, Кристиано Роналдо, ќе донира крв за настраданите од големата железничка несреќа во Галиција.Во синоќешната голема железничка несреќа животот го загубија најмалку 80 лица, додека пак од друга страна, повредени се повеќе од 160 луѓе.
Железничката несреќа која се случи во Галиција, ги потресе сите во целиот свет, откако излетувањето од шина од страна на возот, доведе до огромна несреќа.
„Се сочувствувам со жртвите, во договор со локалните власти сакав да помогнам на ранетите“ изјави Роналдо кој го напушти тренинг кампот на Реал Мадрид за да го им помогне на жртвите.Во синоќешната голема железничка несреќа животот го загубија најмалку 80 лица, додека пак од друга страна, повредени с

Пронајдете не на следниве мрежи: