Крива Паланка и денеска со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Македонија е наша една и единствена татковина, да остане обединета и унитарна, порачаа граѓаните од Крива Паланка на вечерашниот марш на иницијативата „За заедничка Македонија“.Деветти пат по ред тие излегоа на улиците и дадоа поддршка за зачувување на суверенитетот на државата, отфрлање на тиранската платформа и неприфаќање на двојазичност.
Протестот почна од поранешен Далфис, продолжи по главната улица, преку центарот на градот се до зградата на локалната самоуправа на општината.
Граѓаните за утре најавија нов протестен марш.Деветти пат по ред тие излегоа на улиците и дадоа поддршка за зачувување на суверенитетот на државата, отфрлање на тиранската платформа и неприфаќа

Пронајдете не на следниве мрежи: