КРВАВ НАПАД во основно училиште: Полицијата трага по манијакот кој закла 4 ученици!

Loading...

Непознат маж со убоди од нож усмртил четири ученика во јужната кинеска провинција Гуангси.Полицијата е во потрага  по средновечниот напаѓач, кој ги напднал децата додека оделе на училште.
Три од нив починале на самото место на нападот, а едно од децата подоцна во болница им подлегнало на здобиените повреди.
Кинеската агенцијата Ксинхуа јавила дека мотивите за убиствата засега не се познати.Полицијата е во потрага  по средновечниот напаѓач, кој ги напднал децата додека оделе на училште.
Три од нив починале на сам

loading...
Loading...