КРВАВА ЗАКАНА НА ИСИС: Екстремистите му ја отсекоа главата на американски новинар!

Џихадистите објасниле дека новинарот е убиен во знак на одмазда за скорешните американски воздушни напади во Ирак. Тие објавиле и видео во кое тврдат дека држат како заложник и друг американски новинар и порачуваат дека неговиот живот зависи од следниот потег на Барак Обама.Џихадистичката организација на Исламската држава Ирак и Левант, покажа видео на кое се гледа како му ја отсекуваат главата на американскиот новинар Џејмс Фоли, кој пред скоро две години исчезнал во Сирија.
По синоќешната објава на видеото, семејството на Џејмс Фоли ја потврди неговата смрт на страницата на Фејсбук која била основана за поддршка за негово пуштање.Џихадистичката организација на Исламската држава Ирак и Левант, покажа видео на кое се гледа како му ја отсекуваат главата на американскиот новинар

Пронајдете не на следниве мрежи: