Куче нападнало и убило 7-месечно бебе пред очите на неговата баба

Веднаш по нападот, бабата го земала бебето и побарала помош кај соседите, но било предоцна.Седуммесечно бебе е најновата жртва од напад на агресивно куче, кое вчера американскиот град  Дејтон, во Охајо, го завил во црно. Американскиот стафордски териер го нападнал и го убил бебето во неговиот дом, а сето тоа се случило пред очите на неговата баба.
„Дојдете брзо, бебето не дише“, викала бабата пред вратата на соседите. Иако помошта стигнала веднаш, бебето не можело да биде спасено. Лекарите прогласиле смрт на лице место.
Обдукцијата ќе биде направена утре. Инспекцијата го отстранила кучето и соопшти дека минатиот месец истото куче било пријавено поради агресивно однесување.
Насобраните луѓе биле во шок, а несреќната баба сѐ уште не може да се соземе од тоа што ја снашло.Седуммесечно бебе е најновата жртва од напад на агресивно куче, кое вчера американскиот град  Дејтон, во Охајо, го завил во црно. Американскио

Пронајдете не на следниве мрежи: