Лампард одбил 20 милиони евра

Loading...

Кинескиот клуб Гуижу се повлече од преговорите со англискиот фудбалер.
Кинезите признаа дека преговарале дури пет месеци со Лампард.
„Имаше фантастична понуда, овде би го тренирале како „Господ“ да не“ изјави директорот на клубот за англиски таблоид.
„Сан“ пренесува дека понудата изнесувала неверојатни 20 милиони евра, но Лампард одбил.
„Не ни даваше дефинитивен одговор, едноставно не беше одлучен“ додадоа челниците од Гуижу Рене кои во Кинеското Фудбалското Првенство завршија на четвртата позиција.
Од странците, во тоа првенство играат босанскиот интернационалец Муслимовиќ и Мисимовиќ, токму вториот фудбалер пристигна во ова првенство од екипата на Динамо од Москва.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Кинескиот клуб Гуижу се повлече од преговорите со англискиот фудбалер.

loading...
Loading...