Лав нападна рагбист, едвај му ја спасија раката

Немилиот инцидент се случил во зоолошката градина во Блумфонтејн во Јужна Африка.Велшкиот рагбист Скот Болдвин при посетата направи голема глупост заради која за малку ќе ја загубеше раката.

Тој го игнорирал предупредувањето на домаќините и низ оградата го галел лавот по глава.
Во делче од секундата лавот му ја фатил раката, но за среќа не доволно силно. Болдвин се здобил со длабока рана која е санирана дури по 4 операции.
 
Велшкиот рагбист Скот Болдвин при посетата направи голема глупост заради која за малку ќе ја загубеше раката.

Пронајдете не на следниве мрежи: