Лазаров: Металург се подобри од есента, играат побрзо и потечно

Кирил Лазаров смета дека Металург играат подобро за разлика од првата половина на сезоната.Капитенот на македонската репрезентација одигра одличен меч против Металург во „Палау Блауграна„ каде каталонците убедливо славеа. За разлика од тогаш, според Лазаров македонскиот вицешампион напреднал:

„Металург за разлика од есента играат многу побрзо и потечно. За тоа доказ се и победата против Веспрем и бодот на гостувањето против Динамо во Минск, како и добрата партија во Париз против ПСЖ. 
Повеќе на спорт365Капитенот на македонската репрезентација одигра одличен меч против Металург во „Палау Блауграна„ каде каталонците убедливо славеа. За р

Пронајдете не на следниве мрежи: