Лазаров, Миркуловски, Дибиров и Станиќ ќе настапат во тимот на светот!

За прв пат во историјата македонски репрезентативци и ракометари кои настапуваат во македонското првенство ќе бидат во тимот на светот
Македонските репрезентативци Кирил Лазаров (Барселона) и Филип Миркуловски (Металург), како и српскиот репрезентативец Дарко Станиќ (Металург) и Русинот Тимур Дибиров (Вардар) се повикани да настапат за селекцијата на светот.

Ова е првпат македонски репрезентативци и ракометари кои настапуваат во македонски клубови да добијат покана за настап во селекцијата на светот, а само Пепи Манасков досега играл за селекцијата на Европа, и тоа на прошталниот меч на Андреј Лавров во Москва.
Македонските репрезентативци Кирил Лазаро

Пронајдете не на следниве мрежи: