Легенда на Барса одбила милиони поради принципи и пријател

Ерик Абидал пред недела дена потпишал нов договор со Монако. И само неколку дена подоцна го скинал и си заминал од клубот. И сето тоа поради пријателот.Виктор Валдес веќе се поздравил со Барселона и отпатувал во Монте Карло на потпис со клубот на Абидал, кој  како што знаеме по повредата со која се здоби во март месец, паузираше четири месеци. Челниците на Монако не биле задоволни од резултатите од лекарскиот преглед, иако добро знаеле каков играч купуваат. Трансферот пропаднал, а со тоа пропаднала и желбата на Абидал на остане во клубот.
Валдес е негов пријател, no низ кариерата Абидал се борел со тумор, па и трансплатација на црниот дроб и едноставно не можел да прифати како Французите реагирале. Ги натерал од Монако да го пуштат и потпишал договор со Олимпијакос.Виктор Валдес веќе се поздравил со Барселона и отпатувал во Монте Карло на потпис со клубот на Абидал, кој  како што знаеме по повредата со ко

Пронајдете не на следниве мрежи: