Легендарниот Пеле го даде своето мислење за Меси и Кристијано Роналдо и откри кого од нив двајца би го земал во својот тим!

Готово и да не постои фудбалер на светот кој барем еднаш не дал одговор на прашањето на новинарите: „Меси или Кристијано Роналдо?“.Неодамна, на свој посебен начин одговори и легендарниот Пеле кој многумина го сметаат за најдобар фудбалер на сите времиња.
„Сите ми го поставуваат тоа прашање. Тука станува збор за два различни стилови на игра. Меси повеќе е тимски играч кој запишува многу асистенции, додека Роналдо е изразен стрелец. Кристијано многу ме потсетува на бразилскиот Роналдо“, рекол Пеле, кој додал кого од нив двајца би го земал во својот тим.
„Кога би морал да бирам, радо би сакал да го видам Меси во својот тим“, рекол Пеле.
Погледнете го видеото:Неодамна, на свој посебен начин одговори и легендарниот Пеле кој многумина го сметаат за најдобар фудбалер на сите времиња.
„Сите ми

Пронајдете не на следниве мрежи: